قیمت کشمش سایه خشک پاک شده با مرغوبیت بالا

در میان روشهای تولید کشمش، کشمش سایه خشک، دارای مرغوبیت بالا و ارگانیک است و قیمت پاک شده ی آن نیز مناسب می باشد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت کشمش سایه خشک پاک شده با مرغوبیت بالا

قیمت کشمش سایه خشک

قیمت کشمش سایه خشک یکی از فرآورده هایی که از انگور، حاصل می شود، کشمش است که دارای تنوع بسیار زیادی است و علت آن نیز روشهای تولید آن می باشد که در میان این روشها، روش سایه خشک حرف اول را می زند چرا که این نوع کشمش به شکل طبیعی حاصل می شود و قیمت خوبی نیز دارد.

این نوع کشمش در شهرهای زیادی تولید می شود اما اگر بخواهیم از مشهورترین شهرهایی که به تولید این محصول می پردارند اشاره ای داشته باشیم باید بگوییم در این میان، کشمش سایه خشک ملایر از شهرت خوبی برخوردار است و کیفیت خوبی نیز دارند و حتی به کشورهای دیگر نیز صادر می گردد.

کشمش سایه خشک را ساخشک نیز می نامند که این کشمش را بعد از برداشت به شکل خوشه ای بر روی بندهایی آویزان می کنند و نکته مهم این است که این کار را در مکانی انجام می دهند که این انگور به شکل دائم در سایه باشد تا خشک گردد و تبدیل ب کشمش شود.

این انگورها خیلی طبیعی و ارگانیک و بدون افزودن هیچ گونه مواد خشک شونده ای به آنها، در طول مدت زمان تقریبا سه ماهه خشک می شوند و رنگ آنها از رنگ سبز به سمت قهوه ای که متمایل به سبز است تغییر می کند.

از بهترین نوع انگوری که هیچ هسته ای در آن وجود ندارد این نوع کشمش به دست می آید که هیچ گونه ماده ای به آن افزوده نمی شود و نیز هیچ نگهدارنده ی شیمیایی در آن وجود ندارد و همه چیز طبیعی است.

به علت اینکه در این روش انگور به مرور زمان در زیر سقف و در سایه و بدون نور خورشید خشک می شود به همین جهت طعم و مزه ی خیلی خوبی دارد و شیرینی آن طبیعی است که نرمی خاصی را در این نوع کشمش همانند لذت خوردن انگور حس می کنید و در آن هیچگونه موادی وجود ندارد.

همان طور که گفته شد در تهیه ی این نوع کشمش، انگورها باید در مکانی کاملا سایه و به دور از هرگونه نور قرار بگیرند که به وسیله ی یک آونگ از آنها را از سقف آویزان می کنند یا اینکه برای خشک شدن، بر روی بند یا سیمی که از قبل آماده کرده اند قرار می دهند تا با نرور زمان کم کم به این نوع کشمش تغییر شکل دهند.

اگر در مرحله ای که برای خشک کردن انگور لازم است، از موادی دیگر مانند تیزاب استفاده کنید دیگر به این محصول نمی توان سایه خشک گفت و حتما باید این نکته رعایت شود که در مرحله تولید از هیچ ماده ای کمک گرفته نشود و هر چقدر که شرایط محیطی که قرار است انگور در آن خشک شود، مناسب تر باشد رنگ سبزش طبیعی تری می گردد.

پس باید حتما دقت لازم را داشته باشید که محیط مناسبی را برای خشک کردن انتخاب کنید و هر چه قدر که شرایط محیطتان مانند مقدار رطوبت، گردش هوا، رعایت کردن فاصله بین خوشه ها و مواردی از این قبیل مناسب تر گردد، رنگ کشمش به رنگ سبز روشن تبدیل می شود.

به طور کلی این محصول، فقط دارای رنگ سبز نیست بلکه دارای رنگهای تیره خرمایی، سبز کم رنگ، سبز تیره می باشد و از لحاظ قیمت نیز چون در مکانهایی متفاوت که دارای شرایط مختلفی هستند تولید می شود، متفاوت می باشد.

در حقیقت عواملی مثل کیفیت محصول، میزان درشتی یا ریزی آن، میزان خرابی و موارد دیگر، همگی باعث به وجود آمدن قیمتهای مختلفی برای این محصول خوشمزه می گردند.

در طب سنتی از خواص این کشمش سخنان زیادی گفته اند و به مصرف کردن آن حتی به مقدار کم سفارشات زیادی کرده اند و دلیل آن هم این است که این نوع کشمش دارای خواص درمانی زیادی است که در ادامه به برخی از این خواص می پردازیم:

این کشمش سودای بدن را برطرف می کند و باعث از میان رفتن بلغم در افراد مختلف نیز می شود و نیز عصب را تقویت کرده و هر گونه خستگی و سستی و تنبلی را در بدن از بین می برد و حتی برای از بین رفتن غم نیز مفید است.

گاهی تصور می کنند اگر انگور خشک شود، خواص خود را از دست می دهد که باید بگوییم بعد از خشک شدن نه تنها انگور خواصش از میان نمی رود بلکه حتی می توان گفت که اثر آن بیشتر هم می گردد.

کشمش دارای مواد معدنی و ویتامینهای گروه B است و مصرف آن برای افرادی که یبوست دارند واقعا مفید است و از تخریب شدن سلولهای بدن و پیری زودرس جلوگیری کرده و به تقویت سیستم عصبی بدن کمک زیادی می کند؛ همچنین کنترل قند خون بدن، کم کردن استرس، تقویت حافظه از دیگر خواص آن است.

افرادی که در معرض بیماری قند هستند یا افراد مبتلا به به این بیماری می توانند به جای قند، از این نوع کشمش استفاده کنند که یک جایگزین عالی و بسیار خوب برای قند می باشد و حتی می توانید از آن به عنوان تنقلات یا در هنگام غذا پختن نیز استفاده کنید.

قیمت کشمشها با یکدیگر کاملا فرق دارد و در مورد کشمش سایه خشک این امکان وجود دارد که یا در انبارخانه ها تولید گردند یا در فضاهایی باز که دارای سایه دائمی هستند که بسته به نوع خشک کردن، دم دار بودن کشمش و غیره قیمت آن متفاوت می شود.

ارزش این محصول خوش طعم بالاتر از کشمشهایی است که در آفتاب خشک می شوند به این دلیل که از هر نوع حشره و هر آفتی کاملا دور می باشد و مقدار تولیدی آن معمولا پایین است و در بهار و تابستان به اتمام می رسد.

شما همراهان گرامی برای خرید این محصول می توانید از روشهای حضوری یا غیر حضوری به انتخاب خود استفاده کنید و محصول مورد نیازتان را در مقدار دلخواه تهیه کنید که البته خرید به شکل عمده برای شما بهتر است چرا که باعث مناسب شدن قیمت محصول برای شما می گردد.

شما در خرید اینترنتی نیز می توانید محصولی با کیفیت را تهیه کنید و فرقی با روش خرید به شکل حضوری ندارد و بعد از پرداخت هزینه می توانید محصولتان را درب منزل تحویل بگیرید و از خواص آن بهره مند شوید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما